Viessmann Kombi Servisi A.S.
İstanbul Tüm İlçeleri Viessmann Teknik Servisi
7/24 Servis Hizmeti

2016-2017 Viessmann Kombi Bakımı,Fiyatları Ve Röportaj

Servis Hizmetleri Aş. Teknik Servisler Müdürlüğü

  • Viessmann Kombi Bakımı Yaptırmalı mıyız?

-Öncelikle Kombi cihazları ülkemize yaklaşık 25 yıl önce geldiler. Buna rağmen Türkiye hala kombi kullanıcı sayısı 12.000.000 civarındadır.Bakım yaptıranların sayısı,sektör raporlarına göre %10-15 arasında.
Evet kombi bakımı yaptırmak zorundayız. Çünkü;Kombiler multi metal cihazlardır.Demir,bakır,aleminyum ve sarı madenlerden oluşurlar.Bu madenler hiç bir şey olmasa dahi atom yapılarından dolayı birbirlerini paslandırırlar ve oksidasyona uğratırlar.ister Viessmann Kombi olsun,isterde başka markalar olsun zamanla bunların Viessmann Servisleri bakım işlemlerini yapılması gerekir.
Sadece bunlarla da kalınmaz kombi cihazlarının içerisine doğalgaz,elektirk ve suda bulunmaktadır.Dolayısıyla böyle bir cihazın hiç bir şey olmasa bile  bu kadar alaşım bulundurması sebebiyle hiç arıza yapmaması yada tehlikeli olmaması söz konusu değildir.

  • Peki Viessmann Kombi Servisi ile Ne Zaman Bakım Yaptırmalıyız?

Elimizde ki  Viessmann kombi bakım  grafik verilerine göre, kullanıcılar bu işlem için çok geç kalmaktadırlar.Satışı yapılmış Viessmann cihazının,ilk  yıl içerisinde arıza yapma oranı çok düşüktür.Ama bunu takip edenle yıllar içerinde bakımlarını periyodik olarak yapmalarını öneriyoruz.Havaların soğumasıyla birlikte oluşan arıza kayıt ve bakım işlemleri, sektörde çok yüksek yoğunluklara neden olmaktadır.Müşteri memnuniyeti ve kış aylarında yüksek performans ile arıza durumların önüne geçerek mağduriyetleri gideriyoruz.Bu yüzden de bakım zamanı olarak, yaz ve sonbahar aylarında yaptırılmasını tavsiye ediyoruz.

Zaman aralığı olarak ta,cihaz durumuna ve kullanıma göre yılda en az 1 kez kombi bakımı yaptırmalıdırlar.

  • Viessmann Kombi Bakımı ve Tesisat (Petek) Bakımı Fiyatları Ne Kadardır?

2016-2017 Viessmann Kombi Bakım Ücretlerimiz,cihaz tipine ve kapasitesine göre 80 TL ile 280 TL arasında değişmektedir.Standart Viessmann kombi ürününde bu fiyat 80 TL dir.Bu fiyatlara Viessmann Servis Ücreti (50 TL) dahildir. Viessmann Tesisat bakımı,evin m2 sine ve petek sayısına göre minimum 250 TL den başlamaktadır.

  • Peki Kombi Bakımı Nedir? Kullanıcıların Bu Konuda çok araştırması var.

Kombi bakımı dediğimiz işlemler aslında, kombinin temizlenmesi anlamına gelmez. Kombi bakımı öncelikle cihazın doğru çalışıp çalışmadığını,mevcut durumunu,arıza yapma olasılığını tespit edip ve bunun önüne geçilmesidir.Bu arızaların önüne sadece kombinin iç temizliği ile değil parça değişimleri yada kullanım öneriliri ile de olur.

Kombi bakımında yapılması gerekenler, piyasadaki yapılan bakım fiyatlarıyla bir değildir. Bunu bir araba bakımı gibi düşünürsek arabamızı servise götürdüğümüzde,iç-dış yıkayıp bize geri verseler ve bakım işlemini yaptık deseler,tepkimiz ne olursa piyasada ki 30 TL veya 50 TL yapılan kombi bakımları da bunun gibidir.Viessmann kombi bakımında yapılanlar ben size şu şekilde anlatabilirim;

İlk önce dediğim gibi kombinin doğru şekilde çalışıp çalışmadığının testinin yapılması gerekir.

Sonra sıcak su devresinin doğru çalışıp çalışmadığı kontrol edilerek Swicler,Ntc,Ptc sensörleri,akış şartelleri  ve 3 yollu vananın kontrol edilmesiyle bu tespitin sağlaması yapılamalıdır.

Akabinde  radyatör devresi doğru çalışıp çalışmadığına bakılarak; sirkilasyon pompası,3 yollu vana,ntc ptc sensörleri ile dönüş filtresinin kontrolleri yapılmadır.

Son olarak Kombimizin hava akışı doğru mu? Bu çok önemli bir maddedir.Çünkü yanlış kontroller,bacadan çıkan atık gazların yaşam mahaline  dolmasına ve zehirlenmelere yol açabilir.Bu nedenle; fan kanatçıkları temizliği doğru şekilde yapılıp,baca bağlantıları,hava prosestatı kontrolü,gaz akışı ve modülasyonu ile gaz grubu ayarı(mim.max.)  dikkatlice yapılmalıdır.

Sensörler ise yüksek sıcaklıklara maruz kaldıkları için yüzeylerinde toz ve partüküller oluşur.Bu partüküller ısıyı net algılamasına neden olur.Dolayısıyla çok gaz tüketerek, faturaların yükselmesine sebep olur.

Tüm Bu kontroller yapıldıktan sonra Viessmann kombimizin katalog verilerine göre çalışabilmesi için sensör lerinin kontrol edilip değiştirilmesi gerekir. Bunların yanında ısınan suyun sistemde rahat dolaşabilmesi için dönüş filtresinin de temizlenmesi gerekir.

Çünkü; asıl kombi bakımın amacıda budur. Hem kombimizin değerlerini korumuş oluruz hem de arıza riskini ortadan kaldırmış oluruz

Dönüş filtresinin her ne kadar temizlesek de radyatörler yani petekler içerisindeki kirliliğin önüne geçemiyoruz. Kullanımı 4 yılı aşan kombi tesisatlarında kirlilik ısı verimliliğini önlüyor. Bu kirliliği temizlemek mümkün.Bunun için bizler kombi bakımının yanı sıra sistem temiz temizliği yani Petek Bakımını öneriyoruz.

  • Petek Temizliğinin Önemini Biraz Daha Açar mısınız?

Her konuda olduğu gibi bu konuda da ülkemizde  çok yanlış bilgiler ve uygulamalar var.Tesisat bakımı adı altında bileşenlerinin ne olduğu bile belirli olmayan kimyasalları kombi sistemlerine filitreden yada peteklerden veriyorlar.Bunun sonucunda başta kombi,radyatörler ve tesisat erimeye, delinmeye başlıyor.İşlemin sonrası ise pahalıya mal oluyor.Servis Hizmetleri As. firmasının ürettirdiği özel kimyasallar ile öncelikle tesisattaki kirlilikler dışarıya çıkartılıyor. Sonra ilk kullandığımız kimyasalın etkisini nötrolize etmek için,tesisata farklı bir ilaç veriliyor Bütün bu işlemlerin sonucunda peteklerden gelen su musluktan akan su gibi temizleniyor.Ama bu işlemlerin sonucunda unutulan en önemli nokta ise, şudur. Kombi ve petekler üretimleri sırasında içerisinde suyun metale temasını engellemesi için koruyucu kimyasal yağ vardır.Bu kimyasal,zaman aşımında çürümelerini önler.Fakat sistem temizliği yapıldığında pisliklerle birlikte bu yağda gitmektedir.Bunun içinde tekrardan o koruyucu kimyasalın ayrıca sisteme eklenmesi gerekir.Ayrıca Tesisat Bakım işlemlerimiz makine ile yapılmaktadır.Bütün Viessmann kombi ve tesisat bakımı işlemlerinin sonunda kombi tesisatınız ilk günkü temizliğine ve performansına kavuşur.

  • Peki Kombi Bakımını Kimlere Yaptırmalıyız?

Bu konuda ülkemizde birçok tevatür var. Bakım işlemi sözleşmelerin dışında garanti kapsamına girmeyen bir işlemdir ve tüketicinin isteğine bırakılmıştır. Bu yüzden de ücretli yapılmaktadır.Yetkili servisler diyorlar ki;‘’Kombi Bakımını en iyi biz yaparız’’.Özel servisler diyor ki;‘’Ben 15 yıl Alman kökenli bir firmada bu işi öğrendim.İşin ehli oldum bende yaparım.Korsan servisler de diyor ki;‘’En ucuza biz yaparız’’.

  • Peki Bu Durumda Ne Yapmalıyız?

Bizim işimiz daha biz müşteriye gitmeden başlıyor.Öncelikle müşterilerimiz bizi aradıklarında alacakları hizmet hakkında onlar sormadan önce,konusunda uzman ofis çalışanlarımız tarafından   bu detaylar paylaşılıyor.Viessmann Müşteri Hizmetleri,saha içi Viessmann kombi servisi ve Viessmann kombi bakımı için oluşturulan ekiplere işler doğru şekilde yönlendiriliyor.Bu durumunda teknik bilgilileri ve yeterlilikteki servislerin tercih edilmesi doğru olacaktır.Firmamıza ulaşmak için ise 0850 840 9 212 numaralı hattı arayabilirler.

  • Son Olarak Viessmann Kombi servisi Kullanıcılarına Neler önerirsiniz?

Öncelikle doğru cihaz seçimi için Viessmann Yetkili Bayilerini ve Yetkili Viessmann Kombi Servislerini tercih edilmesini tavsiye ediyorum.Zaman içerisinde cihazların arızalarının giderilmesi ve minimuma indirilmesi için Kombi ve tesisat bakımı öneriyorum.

Satıs sonrası hizmetler alanında son yıllarda kombi servis dolandırıcılıkları hat safaya yükselmiştir.Bunların örneklerini yazılı ve görsel basında duyuyor ve okuyoruz.Çağrı merkezleri aracılığıyla müşteriler aranıp kombi ve tesisat bakımısatışları yapılıyor.Sonra ise büyük mağduriyetler ortaya çıkıyor.Müşterimize tavsiyelerimiz telefon dolandırıcıların dan uzak durmalarıdır.

‘’UCUZA YAPILAN İŞ,PAHALIYA MAL OLABİLİR.SAĞLIĞINIZ İÇİN UCUZ DEĞİL,

KALİTELİ VE EKONOMİK SERVİSLERİ TERCİH ETMELİSİNİZ.’’

İstanbul Viessmann Servisi İletişim

Viessmann kombiler üstün teknolojileri, dayanıklılıkları ve verimlilikleri nedeniyle Viessmann tercih sebebidir. Bir kombiden yada kazandan beklenen sağlamlık ve yüksek verimlilik Viessmann kombilerce fazlası ile karşılanır. Viessmann kombilerin üstün teknoloji ürünü özelliklerine bir de %100 müşteri memnuniyeti ile çalışan Viessmann servisleri hizmetleri eklenince Viessmann kombiler, kombi edinmek isteyenlerin en iyi tercihi oluyor.0850  840 92 12 numaralı hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

 

İstanbul Dışı Viessmann Çağrı Merkezi Numarası

İstanbul Dışı Viesmann İletişim

İstanbul Dışı Viesmann Çağrı Merkezi

 

İSTANBUL İÇİN TELEFON NUMARALARI

Viessmann Servisi Arıza Kayıt İçin Tıklayınız

Viessmann Kombi Servisi Çağırmak İçin Tıklayınız

Viessmann Kombi Bakım İçin Tıklayınız.

2018-2019 Viesmann Kombi Bakım Ücretleri İçin Tıklayınız.

2017-2018 Kombi Bakım ücretleri

2017-2018 Kombi ve petek temizleme ücretleri

Viessmann Petek Temizleme İçin Tıklayınız.

Avrupa Yakası Viessmann Servisler İçin Tıklayınız.

Büyükçekmece Viessmann Servis

Beylikdüzü Viessmann Servis

Esenyurt Viessmann Servis

Avcılar Viessmann Servis

Başakşehir Viessmann Servis

Bahçelievler Viessmann Servis

Bakırköy Viessmann Servis

Yenibosna Viessmann Servis

Eyüp Viessmann Servis

Bağcılar Viessmann Servis

Güngören Viessmann Servis

Esenler Viessmann Servis

Sultangazi Viessmann Servis

Gaziosmanpaşa Viessmann Servis

Bayrampaşa Viessmann Servis

Fatih Viessmann Servis

Beyoğlu Viessmann Servis

Kağıthane Viessmann Servis

Şişli Viessmann Servis

Beşiktaş Viessmann Servis

Sarıyer Viessmann Servis

Anadolu Yakası Viessmann Servisler İçin Tıklayınız.

Beykoz Viessmann Servis

Ataşehir Viessmann Servis

Çekmeköy Viessmann Servis

Üsküdar Viessmann Servis

Ümraniye Viessmann Servis

Kadıköy Viessmann Servis

Maltepe Viessmann Servis

Sultanbeyli Viessmann Servis

Sancaktepe Viessmann Servis

Kartal Viessmann Servis

Pendik Viessmann Servis

Tuzla Viessmann Servis

 

Çağrı Merkezi Numaralarımız

Çağrı Merkezi             0850 840 9 212

E-mail                          info@viessmannkombiservisas.com

Web Sitesi                   www.viessmannkombiservisas.com

Adınız *
Eposta Adresiniz
iletişim Numarası 1 *
İletişim Numarası 2
Cihaz Yılı
Cihaz Modeli
İl *
İlçe *
Arıza Nedeni
Mesajınız *

* ile işaretli alanlar zorunludur.

 

 

 

Powered by themekiller.com